Nie ulega wątpliwości, że najlepszy alarm to taki, który w sytuacji zagrożenia spełnia swoje wszystkie funkcje. Planowanie alarmu najbezpieczniej jest zacząć jeszcze na etapie budowy naszych czterech kątów. Zastanawiasz się, czy alarmy bezprzewodowe do domu to dobre rozwiązanie? Zapraszamy do lektury artykułu.
Alarm bezprzewodowy może być alternatywą dla przewodowych systemów alarmowych. Domowe alarmy bezprzewodowe zwykle montowane są wówczas, gdy w budynku nie ma możliwości przeprowadzenia instalacji kablowej.
Ponadto alarmy bezprzewodowe do domu doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy decyzja o zabezpieczeniu budowy zapadła na końcowym etapie budowy domu. Wówczas na zainstalowanie niezbędnych urządzeń i przewodów może być już za późno. Bezprzewodowe systemu sprawdzą się w tym wypadku na medal. Co więcej, jego poszczególne elementy komunikują się między sobą za pomocą fal radiowych. Zasilane przez akumulator lub baterie mogą pracować bez przerwy nawet przez okrągły rok. Na ty jednak jego zalety się nie kończą.
Alarmy bezprzewodowe w domu. Poznaj ich zalety
- Montaż alarmu bezprzewodowego jest niezwykle prosty i nie wymaga przeprowadzania uciążliwych prac instalatorskich, czy używania skomplikowanych narzędzi.
- Możliwość instalacji alarmu w dowolnym momencie.
- Sterowanie alarmem z poziomu telefonu lub tabletu.
- Możliwość rozbudowy alarmu bezprzewodowego o dodatkowe funkcje.
Warto podkreślić jednocześnie, że na rynku istnieją dwa typy alarmów bezprzewodowych: systemy z łącznością jednokierunkową oraz dwukierunkową.
W przypadku komunikacji jednokierunkowej, w razie wystąpienia zdarzenia czujniki przekazują sygnał alarmowy do centrali, jednak bez otrzymania informacji zwrotnej o tym, że sygnał dotarł. Zwykle jest więc kilkakrotnie. Wpływa To więc na szybsze zużycie baterii.
Drugi rodzaj alarmu bezprzewodowego jest to rozwiązanie oparte na działaniu najnowszej technologii. Urządzenia wyposażone w nadajniki i odbiorniki, pozwalają na przesyłanie informacji o alarmie, a także natychmiastowym potwierdzeniu dotyczącym odebrania sygnału.