Jak przeprowadzić się szybko i bezproblemowo?

Young relocating lady packing carton boxes sitting on floor

Przeprowadzki to jedna z najmniej lubianych przez nas czynności, która zdarza się na różnych etapach życia. Sama zmiana miejsca może być dla nas stresująca, dlatego też warto odpowiednio przygotować się do przeprowadzki, aby nie dokładać sobie dodatkowych problemów. Bez względu na to, czy wyprowadzasz się do nowego miasta, czy wprowadzasz do wymarzonego domu, będzie to wymagało dobrej organizacji czasu i odpowiedniego planu

Ogranicz pakowanie do minimum

Na początku przejrzyj wszystkie swoje rzeczy znajdujące się w miejscu, z którego się wyprowadzasz. Dzięki temu upewnisz się, że nie zabierzesz tych, które są Ci niepotrzebne, a które zalegają w mieszkaniu, zajmując miejsce i pokrywając się kurzem. Wyrzuć je, oddaj lub sprzedaj na portalach internetowych. W ten sposób znacznie ograniczysz czas potrzeby na pakowanie oraz oszacujesz, ile opakowań do przeprowadzki będziesz potrzebować, a co za tym idzie, ograniczysz koszty związane z zakupem odpowiednich opakowań oraz z transportem zapakowanych rzeczy.

Opakowania do przeprowadzki – czy są w ogóle potrzebne?

Jeśli już udało Ci się uporządkować swoje rzeczy, pora zastanowić się, w co je zapakować. Zdecydowanie unikaj worków do pakowania, chyba że liczysz się z tym, że Twoje rzeczy ulegną uszkodzeniu w trakcie transportu. Kartony tekturowe to idealne opakowania do przeprowadzki, do których spakujesz właściwie wszystko: od ubrań i książek, po sprzęt elektroniczny aż po przedmioty ze szkła i porcelany. Możesz poszukać starych kartonów u siebie w domu lub też pójść do sklepu i zapytać o nie. Opakowania do przeprowadzki mają za zadanie zabezpieczyć przedmioty przed zgnieceniem, porysowaniem czy wilgocią. Dlatego warto zadbać o to, aby opakowania do przeprowadzki jak najlepiej spełniały swoje funkcje. Pamiętaj bowiem, że różne przedmioty wymagają odmiennego sposobu pakowania, tak, aby w trakcie ich transportu nie uległy uszkodzeniu.

Odpowiednie opakowania do przeprowadzki, czyli jakie?

Idealne opakowania do przeprowadzki, czyli kartony tekturowe powinny być wykonane z wysokiej jakości, trwałego papieru, dzięki czemu będą w stanie wytrzymać ciężar pakowanych towarów, np. książek czy sprzętu elektronicznego. Równie istotne są wypełniacze do kartonów, które skutecznie wypełniają wolną przestrzeń w kartonie. Odpowiednie opakowania do przeprowadzki zarówno kartony tekturowe, jak i wypełniacze do kartonów pozwolą ochronić przewożone przedmioty przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarysowaniem czy potłuczeniem, amortyzując wstrząsy i uderzenia. Pamiętaj też, że niektóre kosmetyki jak np. cienie do powiek, pudry czy róże warto dodatkowo zabezpieczyć, wykorzystując papier przekładkowy, który uchroni je przed zawilgoceniem czy wyschnięciem. Dobrym rozwiązaniem będą także opakowania fasonowe, które dzięki specjalnym zagięciom, liniom i skrzydełkom pozwolą Ci spakować przedmioty o niestandardowym kształcie lub drogie i luksusowe, na których bezpieczeństwie zależy Ci najbardziej np. sprzęt elektroniczny czy drogie wina. 

Przeprowadzka to czasochłonne i męczące zajęcie. Aby w trakcie niej nie zwariować, warto dobrze ją zorganizować. Na początku przejrzyj wszystkie swoje rzeczy i pozbądź się tych, które są Ci niepotrzebne, dzięki czemu ograniczysz czas potrzebny na ich pakowanie. Równie istotne będzie spakowanie tych rzeczy. Zwróć szczególną uwagę na odpowiednie opakowania do przeprowadzki, takie jak kartony oraz wypełniacze do kartonów, które chronią Twoje cenne przedmioty przed zniszczeniem oraz pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu, energii i nerwów w trakcie pakowania.