Mieszkanie jako inwestycja

Mieszkanie jako inwestycja

Prawdopodobnie nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że zakup mieszkania wiąże się ze sporym wydatkiem. Zdecydowana większość potencjalnych właścicieli decyduje się również na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zakupie mieszkania jako inwestycji? 

Nie ulega wątpliwości, że własne lokum jest gwarancją posiadania czegoś niezwykle wartościowego, a jednocześnie namacalnego i realnego. Ceny mieszkań nawet za kilkanaście lat utrzymują się na podobnym poziomie, dzięki czemu jest to doskonały sposób na ulokowanie kapitału. Ponadto posiadając własne mieszkanie, pożegnasz się z obawami dotyczącymi dalszej umowy najmu. Co więcej, niejednokrotnie może okazać się, że to Ty jako właściciel decydować będziesz o warunkach wynajmu – w przypadku, gdy zdecydujesz się na wynajem swojego mieszkania. 

Nie bez przyczyny słyszy się, że mieszkanie jest inwestycją, która sama się opłaca i przynosi przy tym dodatkowy dochód. Jak to możliwe? Otóż nowe mieszkania są niezwykle chętnie wynajmowane lub kupowane. Szczególnie wtedy, gdy liczba pokoi lub lokalizacja jest dogodna i atrakcyjna. Szeroką ofertę mieszkań oferuje Bliskie Piaseczno, czyli wyjątkowe osiedle budowane przez belgijskiego dewelopera Ghelamco. Piękne i zielone osiedla poza miastem to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu możliwy będzie odpoczynek od zgiełku miasta i szybkiego tempa życia. 

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że nowoczesne i praktyczne mieszkania urządzone ze smakiem dodatkowo zyskują na wartości. Więcej o kreatywnych rozwiązaniach w mieszkaniach znajdziesz tutaj