Oświetlenie w stylu skandynawskim

Oświetlenie w stylu skandynawskim

Wnętrza wykończone i urządzone w stylu skandynawskim wiodą wnętrzarski prym już od kilku sezonów. Proste i minimalistyczne, a jednocześnie przejrzyste wnętrza potrafią zachwycać na milion różnych sposobów. Wszystko za  sprawą mebli i dodatków, które oprócz praktyczności wyróżniają się również swoją dekoracyjnością. Niewątpliwą zaletą dodatków  w stylu scandi jest ich dostępność. Szeroką gamę produktów oferuje sklep internetowy, który na każdym kroku inspiruje i kradnie serca freaków norweskiego stylu i klimatu. 

Urządzasz mieszkanie i zastanawiasz się, jakie powinno być oświetlenie w stylu skandynawskim? Jeśli chodzi o skandynawskie lampy, to cechuje je przede wszystkim uniwersalna kolorystyka, taka jak biel czy szarość. Dodatkowo doskonale byłoby, gdyby w myśl skandynawskiego klimatu znajdowały się w jasnym i przestronnym pomieszczeniu. Więcej o stylu skandynawskim pisaliśmy tutaj

Oświetlenie wpisujące się w styl skandynawski  powinno zachwycać nie tylko wyglądem, ale również sposobem wykonania. Zwykle do ich zrobienia użyte zostaje: 

  • drewna, 
  • szkła, 
  • metalu, 
  • miedzi, 
  • betonu,
  • naturalnych tkanin. 

Kolejnym znakiem rozpoznawczym jest oryginalna forma, a także prosty, a niekiedy nawet zupełnie podstawowy kształt. W tym przypadku mniej zdecydowanie znaczy lepiej. Pomimo wszechobecnej prostoty i minimalizmu dozwolone jest łączenie ze sobą, np. materiałów, z których zostały wykonane. Zestawienie metalu i miedzi to zbyt wiele? Nic bardziej mylnego! Nie zapomnij jednak o wyczuciu. Bez względu na to, jakie konkretnie pomieszczenie chcesz oświetlić warto, aby lampy były ze sobą spójne. Z powodzeniem możesz wybierać produkty pochodzące od tego samego producenta lub z tych samych kolekcji.

Podczas urządzania czterech kątów ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Mieszkanie powinno być Twoim azylem, do którego powroty wywoływać będą uśmiech na twarzy i przywoływać najpiękniejsze wspomnienia. Zadbaj o to, aby było wykończone ze smakiem i… w 100% w Twoim stylu!