Biała herbata, czyli eliksir młodości

Biała herbata nie bez przyczyny określana jest prestiżowym mianem perły wśród herbat. Mimo że przybiera różnorodne formy i kolory, to zawsze pozyskiwana jest z delikatnych pąków chińskiej rośliny o tajemniczej nazwie Camellia sinesis. Sposób pozyskiwania z młodych listków przyczynia się do tego, że biała herbata charakteryzuje się niskim stopniem przetworzenia.

Co ciekawe, mimo że w nazwie tego napoju pada słowo „biała”, to po zaparzeniu przybiera jasnożółty kolor. Ta królowa wśród herbat oprócz wielu dobroczynnych właściwości ceniona jest również za dostępność. W sklepie internetowym miłośnicy herbat odnajdą zarówno klasyczną wersję, jak i te z różnymi dodatkami. Obok takich kompozycji smakowych nie sposób jest przejść obojętnie. Jakie właściwości ma biała herbata? Oto niektóre z nich!

Biała herbata – właściwości

Biała herbata znana jest przede wszystkim z faktu hamowania wolnych rodników, dzięki czemu nazywana jest eliksirem młodości. Na tym jednak nie koniec! Biała herbata –

właściwości prezentują się następująco:

  • dostarcza do organizmu wiele cennych witamin np. B1 i C oraz składników odżywczych np. żelaza,
  • wspomaga proces redukowania stresu,
  • pomaga w odprężeniu i zrelaksowaniu się,
  • silne właściwości przeciwutleniające,
  • wzmacnia system immunologiczny,
  • obniża zawartość we krwi tzw. złego cholesterolu.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że biała herbata z pewnością przypadnie do gustu osobom dbającym o linię, a także w walce ze zbędnymi kilogramami. Regularne picie naparu skutecznie chroni przed gromadzeniem się tkanki tłuszczowej, a dodatkowo przyspiesza spalanie tłuszczu. Ponadto biała herbata wspomaga pracę jelit – jest to kluczowy element odchudzania! Co więcej, mogą sięgać po nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Aby móc w pełni cieszyć się z jej dobroczynnych właściwości, konieczne jest jej regularne spożywanie. Zaleca się jednak zrezygnowanie z picia białej herbaty przed snem, ponieważ wykazuje właściwości pobudzające. W rezultacie może dojść do problemów z zasypianiem lub bezsennością.

Jak powinno wyglądać parzenie białej herbaty?

W przypadku białej herbaty należy pamiętać o tym, aby wybierać susz najwyższej jakości. Niezwykle ważna jest również temperatura wody, która powinna wynosić około 85-90 st. C. Ponadto zaledwie 3 minuty parzenia w zupełności wystarczą, aby herbata była gotowa do spożycia.

Warto podkreślić, że dobroczynne właściwości białej herbaty oraz delikatny i subtelny smak doceniło już wiele osób. Regularne spożywanie naparu może przyczynić się również do wzmocnienia odporności, poprawy kondycji skóry, a w rezultacie lepszego samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *