Integracja systemów alarmowych w Smart Home

Integracja systemów alarmowych w Smart Home

Tak zwane domy inteligentne gwarantują nie tylko olbrzymią wygodę związaną z obsługą funkcji automatycznych, ale też wyższy poziom bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki integracji elementów wchodzących w skład instalacji alarmowej.

Na czym to polega?

System Smart Home występuje w odmianach przewodowych i bezprzewodowych, dlatego można montować go zarówno w nowo powstających budynkach, jak i tych już istniejących. Integracja systemy alarmowych w inteligentnym domu jest bardzo prosta. W ramach jednej instalacji połączone mogą zostać kamery, czujniki ruchu, alarm, kontaktory okienne oraz oświetlenie. Praca systemów alarmowych polega na ciągłej wymianie informacji między tymi elementami.

W praktyce wygląda to następująco. Gdy czujnik wykryje ruch w domu lub na terenie wokół niego, natychmiast wysyła sygnał do centrali, która zarządza alarmem oraz kamerami. Następnie uruchamia się alarm, a do właściwych służb i domowników zostaje wysłany stosowny komunikat. Co ważne, inteligentne systemy alarmowe mogą informować również o zalaniu bądź pożarze. Wystarczy zamontować odpowiednie czujniki wody, dymu, ognia bądź gazu.